Wanny SPA

Wanny SPA z hydromasażem (jacuzzi)

wanny SPA Wanny SPA są mini-basenami, w których funkcją podstawową jest hydromasaż, jednak możliwość poruszania się w wodzie, ze względu na objętość wanny, jest mocno ograniczona. Wanna SPA posiada specjalnie profilowaną nieckę, najczęściej zrobioną z warstwowych tworzyw kompozytowych, przy czym wierzchnią warstwę stanowi tworzywo akrylowe. Niecka wanny SPA jest profilowana tak, aby zapewnić wygodną pozycję siedzącą, siedząco-leżącą lub nawet leżącą, oczywiście w zależności od modelu i producenta. Oprócz dobrze anatomicznie wyprofilowanej niecki, drugim ważnym elementem wanny SPA jest system hydromasażu. Wanny SPA mogą być zabudowywane i aranżowane w różny sposób, zagłębiane całkowicie, częściowo itp. Można je zaplanować, podobnie jak baseny, wewnątrz i na zewnątrz budynków.

Kompaktowe, profesjonalne wanny SPA

Kompaktowe wanny

W takiej wannie woda po kąpieli "zostaje", jak w basenie, gdyż wanna jest urządzeniem samowystarczalny, jeśli chodzi o utrzymanie temperatury i filtracji. Posiada ona kontroler sterujący funkcjami oraz własny system filtracyjny, umieszczony na jednej ze ścian na wyciągnięcie ręki użytkownika. Woda w takiej wannie pozostaje bez wymiany przez około 3 miesiące. Jedyną czynnością serwisową jest utrzymanie stanu pH i poziomu dezynfekanta. Największą zaletą takiego urządzenia jest jego kompaktowa budowa, pozwalająca na użytkowanie go w dowolnych miejscach.

Wanny SPA do użytku publicznego

Ze względu na swoje przeznaczenie, wanny do użytku publicznego muszą być wyposażone w rynnę przelewową i zbiornik wyrównawczy. Taki system filtracji jest wydajniejszy i stosuje się go wszędzie tam, gdzie spodziewane jest częste i intensywne użytkowanie. Wanny SPA do użytku publicznego mają oddzielny system filtracji, często z automatyką dozowania chemii. Jeśli chodzi o hydromasaż, to często mają identyczne stanowiska z pojedynczymi lub kilkoma dyszami, ale strumień wody jest w nich mocniejszy. Ze względu na większą ilość miejsca, można się w nich przesuwać, aby strumień wody trafił w wybrane miejsce. Publiczne wanny SPA są sterowane automatycznie lub z pomieszczeń ratowników tak, aby przypadkowe osoby nie miały możliwości manipulacji przy cyklach masażu.

Wanny napełniane łazienkowe

Kompaktowe wanny Urządzenia takie, zwane często "jacuzzi", są powszechnie spotykane w łazienkach. Ze względu jednak na fizyczne ograniczenia i cechy budowy, nie mogą być uważane za profesjonalne. Wynika to z kilku cech:

  • nie są anatomicznie wyprofilowane, więc nie mogą zapewnić dobrego hydromasażu
  • dysze są często zamontowane w miejscach niewynikających z anatomii masażu, ale z cech konstrukcji skorupy wanny
  • wanna posiada ograniczoną moc masażu
  • niestabilność temperatury wody, którą nalewa się przed kąpielą (aby hydromasaż był skuteczny, powinien odbywać się w temp. 33-37°C)
  • kontrola ręczna stanu i temperatury wody jest w tych urządzeniach uciążliwa
  • problemem jest też utrzymanie w czystości rurociągów wanny, które bez odpowiedniej ciągłej dezynfekcji są dobrym miejscem rozwoju grzybów i bakterii

Partnerzy